Bilgi & Rezervasyon0541 543 53 66

Antalya Apartman Temizliği

Her konuda olduğu gibi Antalya apartman temizliği hususunda da profesyonel olan tercih edilmelidir. Apartman temizliği hizmetimizden istifade etmek isteyenlerle personelimiz öncelikle keşif gezisine çıkarlar. Keşif gezisinde apartmanın büyüklüğü, inşasında kullanılan yapı malzemelerine kadar her şey incelenir. Keşif gezisinin yapılmasındaki sebep kaç kişilik bir personel görevlendirileceğini ve ücreti netleştirmektir.

Antalya Apartman Temizliği

İncelemeler bitince yıllık sözleşme imzalanır. Yıllık yapılan sözleşmede apartman temizliğini hangi günler, hangi saatler arasında yapılacağı ve nerelerin temizleneceği net olarak belirtilir. Sözleşmede belirlen gün ve saatte belirlene sayıdaki deneyimli personelimiz apartmanda temizliğine başlar. Temizlik yapılacak alandaki zemin döşemelerine, duvar boyalarına göre temizlik ürünleri kullanılır. Yeni yapı malzemelerinin bazıları çok hassas olduğundan tamamen natürel ürünlerle temizlik yapılır.

Apartman Temizliğinin Önemi

Yapılardaki daire sayısı arttığından dolayı Antalya apartman temizliği hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Eskiden binalar küçük olduğundan az sayıda daire olurdu. Her daire kapısının önünü temizlerdi. Apartmanın geri kalan kısmını ise her hafta bir daire sakini yaparak temizlik sorunu halledilirdi. Fakat günümüzde bunu gerçekleştirmek mümkün değildir.

Dairelerin sayısı fazla olduğundan sakinlerin kendi kapısının önünü süpürmesi yetmez. Ayrıca kapının önünün süpürüldüğünde kirler, tozlar apartman boşluğunda biriktiğinden daire kapıları açıldığında evlerin içine girecektir. Hijyen açısından oldukça yanlış bir harekettir. Evin içindeki temizliği bile doğrundan etkilediği için güvenilir ve deneyimli yılların temizlik şirketlerinden destek alınması gerekir. Şirket tarafından düzenli yapılan temizlik hijyeni beraberinde getirecektir.

Antalya apartman temizliği

Apartman Temizliğinde Neler Yapılır?

Genel anlamda Antalya apartman temizliği ile neler yapılacağı bellidir. Fakat bazı apartman sakinleri farklı isteklerde bulunabilir. Örneğin bazı apartmanlarda mıntıka temizliği ayda bir yapılsın istenir. Bazı apartmanlar her hafta yapılmasını talep ederler. Ayrıca apartmanın hangi periyotta temizleneceği de farklıdır. Buna göre;

Her gün yapılan temizlik
Haftanın belli gününde ve belli saatte yapılan temizlik
Ayda genel temizlik

Apartman yöneticisi ile yapılan ilk görüşme ve ardından imzalanan sözleşmede temizlik çeşidi netleştirilir. Temizlik görevini yerine getirecek personelimiz yapı malzemesine uygun deterjanlarını yanlarında götürürler. Temizlikte kullanılacak süpürge, çekçek paspas, toz alma bezi personel tarafından getirilir. Apartmanın binasındaki posta kutusundan merdiven boşluğuna, asansöründen kapı pencerelerine, ilan panosundan hollere kadar her yer detaylıca temizlenir.